Kam se psem...

Zkuste funkci "najdi mou polohu"

O nás

“… vytvořit “mapu” míst, kde jsme vždy vítáni, abychom nemuseli řešit alternativy. Jednotlivá místa a podniky si pečlivě vybíráme a sami testujeme, aby jste si mohli být jistí, že vy i váš psí parťák se na daném místě budete cítit skvěle a bude o Vás patřičně postaráno.”

 

 
Splněný dětský sen

Náš příběh začíná jednoho zářijového dne roku 2016. Zvažovali jsme pořízení štěňátka od chovatele nebo z útulku, abychom tak pomohli nějakému nešťastníkovi zpět ke štěstí a dali mu domov. Shodou okolností jsme se pohybovali v blízkosti Strakonic, kde zrovna jeden psí útulek byl a tak jsme tam vyrazili na malou prohlídku. Hned na první pohled jsme se zamilovali do tmavé fenky křížence pitbull teriéra a stafordšírského teriéra. Byla lehce pohublá a viditelně zklamaná předchozím páníčkem, takže velmi opatrná. Vzali jsme ji na procházku a ta radost, kdy mohla očuchávat vše zelené kolem řeky, ta se ani nedá popsat. Po návratu do útulku jsme se dohodli na dalším venčení a cestou do Prahy jsme probírali jak vše zařídíme, abychom si jí mohli vzít. Další víkend už jsme všichni tři vyráželi do nového domova do Prahy. Velice rychle si zvykla a začala se chovat jako by tu byla odjakživa. Splnili se nám naše dětské sny, mít vlastního pejska.

 
Nápad

Po několika týdnech soužití jsem se rozhodl Mayu postupně adaptovat na městský život v Praze. Chtěl jsem se ve městě zastavit na kávu, případně si dát nějaký lehký oběd a narazil… “Dobrý den, mohu k Vám s pejskem?” “Nezlobte se, pejsky tu neakceptujeme.” Nevadí, mohu jít jinam, jen je škoda, že není nikde označeno, že psi nejsou vítání. Pokračuji dále, opět stejná reakce, nevadí jdu dál… “Dobrý den, mohu k Vám s pejskem?” “No jasně! Pojďte dál, my pejsky milujeme!” Super, mohu si v klidu dát menší oběd a kávu a Maya dostane i misku s vodou, to je jiný přístup. Lehce se opakuji, ač s jiným významem věty a říkám… “Škoda, že to nemáte nikde napsané, že k Vám mohu s pejskem.” Slečna se na mě otočila a říká, že o tom takhle nikdy nepřemýšleli. Spokojení, pomalu odcházíme a v tu chvíli se mi v hlavě rodí nápad. Několik dní hledám, přemýšlím, zvažuji, radíme s přítelkyní a docházíme k závěru, že to dává smysl.

 
Realizace

První fáze realizace byly hodně z říše snů a rodily se koncem roku 2016. Vytvořit aplikaci, která by naplňovala všechny mé požadavky a zároveň nic nestála, tedy kromě mého času. Programovat na iOS a Android však neumím, takže pokud chceme něco funkčního a zároveň jednoduchého, bude potřeba toto někomu zadat. Po vícero debatách a bezesných nocích se začalo ukazovat světlo na konci tunelu…! Leden 2017, aplikaci necháváme zatím v pozadí a pomalu se rodí tato webová stránka za pomoci dvojice: Lukáš (vrchní grafik) a Martin (programátor). Uběhlo několik měsíců práce… je tu červen 2017 a náš web spatřuje světlo světa. Vrhám se do jámy lvové a oslovuji první klienty, kteří by s námi mohli navázat spolupráci. Zájem je veliký, skvělé zprávy na začátek!

 
Účel

Miluji svého psa, je pro mě parťákem do života a členem rodiny, nikoli hračkou, kterou po tom co mě omrzí hodím do kouta a nebudu se o ní zajímat. Rád se procházím a je jedno jestli je to v lese nebo starými uličkami na Malé Straně. Velmi rád také cestuji a Mayu se snažím brát vždy s sebou, ne vždy je to však možné. A přesně pro tento důvod jsme se do našeho projektu pustili, vytvořit “mapu” míst, kde jsme vždy vítáni, abychom nemuseli řešit alternativy. Jednotlivá místa a podniky si pečlivě vybíráme a sami testujeme, aby jste si mohli být jistí, že vy i váš psí parťák se na daném místě budete vždy cítit skvěle a bude o Vás patřičně postaráno.