Kam se psem...

Zkuste funkci "najdi mou polohu"

Vyšehradský voříšek vol. 9

3.10.2020
Letní scéna na Vyšehradě, 128 00 Praha
Benefity
Pamlsky
Parkování
Bezbariérový přístup
Informace

Vyšehradský voříšek je slavnostní den pro psy, jimž se osud obrátil k lepšímu. Předchozích osm ročníků se konalo v květnu, letos se akce kvůli koronaviru posouvá na sobotu 3. října. „Je to venkovní událost a pejskaři jsou zvyklí chodit ven za každého počasí. Proto věříme, že se na Letní scéně Vyšehrad opět sejde aspoň stovka pejsků,“ říká ředitelka Vyšehradského voříška Kristýna Svobodová. 

 

Tato akce není jen klasická voříškiáda. Vítáni jsou adoptovaní pejsci z útulků, zachránění z množíren, ale i pejsci bez papírů, jejichž páníčci třeba až později zjistili, že skočili na špek. Přijít mohou nejen ti, kdo doma voříška mají a chtějí předvést, co všechno ho naučili. Vyšehradksé setkání je určeno všem milovníkům zvířat a především dětem, které touží po pejskovi, ale možná si nedovedou představit, co všechno péče o něj vyžaduje. 

 

Zábavná psí přehlídka propaguje adopci psů z útulků. Diváky přesvědčí, že i voříšci jsou šikovní a dají se vychovat i vycvičit. Akce se přímo účastní psi z několika útulků, kteří jsou právě volní k adopci. Takže možná právě vám padne jeden takový chlupáč do oka a odejdete s ním domů. Vstupné na akci je dobrovolné – výtěžek bude rozdělen mezi zúčastněné útulky.

 

Ve výstavní části programu se předvádějí pejsci se svými páníčky i ti, kteří jsou volní k adopci v útulcích. Z vítězů výstavních kategorií pak vzejde ten, kdo získá titul Nejvoříškovatější voříšek. Doprovodné soutěže zahrnují vtipné disciplíny, z nichž nejoblíbenější je Piškotový slalom. Pejsek musí co nejrychleji přiběhnout ke svému pánovi, ovšem mezi nimi leží pole plné lákavých piškotů. V soutěži Podoba pán a pes si lidé i jejich čtyřnozí parťáci oblékají zábavné kostýmy. Samo publikum hlasuje o Útulkového šviháka.


Doprovodný program nabídne workshopy, ukázky psích sportů a psích záchranářů, infostánky i prodejní stánky a samozřejmě občerstvení. 

 

Novinkou 9. ročníku Vyšehradského voříška bude Relaxační zóna Zylkene, kde si páníčci se svými pejsky mohou oddychnout od festivalového ruchu, natáhnout se do beanbagu či na deku a využít rady veterinární poradny.

Číst více

Provozní doba

NE 09:00 - 17:30

Spojení
Vyšehrad15 min
Výtoň6 min
Výtoň5 min