Kam se psem...

Zkuste funkci "najdi mou polohu"

Výběr štěněte s ohledem na vznik, vývoj a původ plemene

4.3.2020
Pujmanové 1219/8, 140 00 Praha
Benefity
Pamlsky
Parkování
Informace

Vladimíra Tichá – Vznik, původ a vývoj plemen psů v souvislosti s jejich uplatněním a začleněním v dnešní společnosti

Uvažujete o pořízení psího parťáka? Nejste si jisti, jaké plemeno se k vám a vašemu životnímu stylu hodí? Nebo už psa máte a rádi byste věděli, proč se chová právě takto a ne jinak?
Právě pro Vás je určena přednáška paní Vladimíry Tiché o výběru štěněte s ohledem na vznik, původ a vývoj plemene.

Dozvíte se o domestikaci, původu a vzniku plemen v době dřívější i dnešní, o účelu, pro která byla jednotlivá plemena (a skupiny plemen) šlechtěna a o vlivu, jaké má jejich původní uplatnění na jejich vlastnosti i v současné době.
Uvědomíte si, proč je důležité se o tyto informace i dnes zajímat a také si uděláte určitou představu o tom, co Vás se psem čeká.

Psi paní Vladimíru Tichou provázejí od dětství a ovlivnili i volbu povolání. Vystudovala střední veterinární školu a s drobnými přestávkami se živí od roku 1967 v tak zvané malé praxi, která je zaměřena převážně na psy a kočky. V současné době pracuje ve veterinární laboratoři LABVET. Od roku 1971 chovala lakeland teriéry. V kynologii v průběhu let zastávala a stále zastává různé funkce, od poradkyně chovu přes posuzování exteriéru psů až po tiskovou mluvčí Českomoravské kynologické unie. Dlouhodobě spolupracuje s Nadací na ochranu zvířat. Publikuje v kynologických časopisech a napsala publikaci zaměřenou na chov psů - Malou školu pro začínající chovatele a spolu s manželem pak Atlas psů loveckých plemen. Velmi ji zajímá původ jednotlivých plemen a jeho dopad na současné soužití člověka a psa a také stále stoupající význam psa v oblasti sociální.

Vstupné 200,- Kč splatné na místě, bude věnováno na podporu činnosti Nadace na ochranu zvířat

Číst více

Provozní doba

18:00 - 21:00

Spojení
Pankrác10 min
Pražského povstání17 min
Sídliště Pankrác3 min